Teknoloji - Pencereler | bulutevler.com Yeniköyün en modern ve akıllı butik sitesi

Sadece Pen Değil Yalıtım Malzemesi

Pencerelere kitlesel tabiri ile pen/pvc olarak bakmanın yanlışlığının farkında olarak pencereleri ısı yalıtımının bir elemanı olarak doğru şekli ile anlayıp değerlendiriyoruz. Bu açıdan ısı yalıtımının ayrılmaz bir elemanı olan pencereleri 3 ayrı başlıkta inceleyecek olursak;

1. Doğramalar
Doğramalar diğer bir adı ile profiller pencere sisteminin ana taşıyıcı sistemi olup duvar ile cam arasında ki ısı köprülerinin asıl nedenleridir. Doğru kullanımın öneminin farkında olan Bulut Evlerde sadece "70mm'lik profil kullanıldı" cümlesinin kullanılmayacağı bunun yanında profil et kalınlığı, taşıyıcı et kalınlığı, odacık sayısı gibi satıcı/uygulayıcı tarafından pek dile getirilmeyen etkenlerden de söz ediyoruz.

Şu an için 3'e indirgediğimiz PVC markasında karşılaştırmalarımız fiyatsal değil olması gerektiği gibi eşit şartlar ile sistemsel olarak yapılmaktadır.

2. Camlar
Isıcam, çift cam vb. tabirler ile basite indirgenen, aydınlığa açılan ve ısı yalıtımımızı ortasından yarıp geçen camların bu kadar basite indirgenmemesi en doğru olandır.
Bulut Evlerde fiyatından bağımsız olarak bölgesel olarak en doğru cam olan "Isıcam Sinerji" kullanılmaktadır.

3. Mermer
Pencerelerde bilinmese de en büyük ısı köprüsü Mermerlerdir. Bulut Evlerde kullanılacak mermerler ısı köprüsünü önlemek için doğrama önünden dışarı doğru denizlik olacak şekilde yapılmaktadır.
Copyright © 2015 bulutevler.com All rights reserved.